fbpx
Rozpoczynamy akcję “Więcej Ognia”

Rozpoczynamy akcję “Więcej Ognia”

1 marca 2023 r. ruszyła nasza akcja zbiórkowa “Więcej Ognia”. Wielką potrzebą jest teraz modernizacja ogrzewania (przy istniejącej już fotowoltaice), spowodowana bardzo dużymi opłatami za gaz. Wiąże się to z zakupem 3 pomp ciepła oraz nieznacznym powiększeniem instalacji fotowoltaicznej. Współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska sprawia, że do końca sierpnia tego roku musimy zgromadzić tylko i aż 219 571 zł wkładu własnego, co stanowi 40% wartości przedsięwzięcia. Inaczej opłaty za pobyt u nas czy czesne w naszym przedszkolu znacząco wzrosną. Bez wsparcia Ludzi dobrej woli nie podołamy. Zwracamy się zatem do Nich, do Was z prośbą o pomoc – o wpłaty na konto Ogniska.
Jest to pierwszy etap naszej akcji. Kolejnymi (w ciągu najbliższych 5 lat)  będą: remont dawnego domu dla rekolektantów (w nowym: brakuje miejsc), budowa małej pustelni (coraz więcej osób o taką możliwość pyta) oraz postawienie ogrodzenia “z prawdziwego zdarzenia” (“aktualne” go nie przypomina, a na terenie przebywają i dzieci, i nasi goście).
Prosimy: nie zapominajcie o nas, o sprawach, które nie są naszym prywatny interesem, ale mają służyć innym w tylu tak różnych wymiarach.