Ognisko Miłości

Pielgrzymka do Turcji – szczegóły

TURCJA
Szlakiem św. Pawła i św. Jana oraz Kościoła Pierwszych Wieków

Termin: 11-21 lipca 2022 r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – STAMBUŁ
Przelot na trasie Warszawa – Stambuł. Nocleg w Stambule.

II DZIEŃ – STAMBUŁ – ANKARA
Przejazd do Ankary – stolicy współczesnej Turcji. Wizyta w Muzeum Kultur Anatolijskich z eksponatami z terenów całej Anatolii. Nocleg w Ankarze.

III DZIEŃ – ANKARA – KAPADOCJA
Przejazd z Ankary do Kapadocji. Wizyta w Derynkuyu, jednym z podziemnych miast pamiętających czasy Hetytów. Spacer w dolinie Ihlara pełnej wykutych w tufie wulkanicznym klasztorów i kaplic. Nocleg w Kapadocji.

IV DZIEŃ – KAPADOCJA
Wizyta w muzeum Göreme, gdzie na otwartej przestrzeni można zwiedzać kilkanaście kościołów i pomieszczeń skalnych, ozdobionych freskami i malowidłami chrześcijańskimi z VII-XI wieku, niegdyś użytkowanych przez wspólnoty mnichów. Podziwianie z bliska i z daleka skalnych formacji wulkanicznego tufu i pięknych kapadockich krajobrazów. Wizyta w fabryce wyrobów z kapadockiego onyksu. Nocleg w Kapadocji.

V DZIEŃ – KONYA – ANTALYA
Przejazd do Antalii. Postój w średniowiecznym zajeździe dla karawan na Jedwabnym Szlaku. Konya – starożytne, rzymskie Iconium, gdzie św. Paweł założył wspólnotę chrześcijańską. Nawiedzenie kościoła św. Pawła – jedynego katolickiego kościoła od Tarsu po zachodnie wybrzeże Turcji. Nocleg.

VI DZIEŃ – PERGE – ASPENDOS
Wyjazd do Pamukkale. Przejazd wzdłóż wybrzeża będącego częścią Tureckiej Riwiery. Zwiedzanie ruin Perge – pierwszego miasta na misyjnym szlaku św. Pawła oraz Aspendos z największym i najlepiej zachowanym teatrem z czasów rzymskich. Nocleg w Pamukkale.

VII DZIEŃ – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA
Pamukkale – tzw. bawełniane tarasy, jeden z naturalnych „cudów świata”. Hierapolis, starożytne uzdrowisko oraz jedna z największych starożytnych nekropolii, miejsce śmierci św. Filipa Apostoła. Laodycea – pozostałości antycznego miasta z ruinami jednego z pierwszych kościołów chrześcijańskich. Nocleg.

VIII DZIEŃ – EFEZ – KUSADAISI
Efez – doskonale zachowane ruiny starożytnego miasta, miejsca pobytu i działalności św. Jana i św. Pawła. Bazylika św. Jana z grobem Apostoła. Wzgórze Słowików z Domem Matki Bożej, gdzie według tradycji Maryja mieszkała ze św. Janem. Nocleg w Kusadaisi.

IX DZIEŃ – IZMIR
Izmir – starożytna Smyrna, gdzie biskupem był św. Polikarp, uczeń św. Jana. Przejazd do Bergama. Zwiedzanie Akropolu – starożytnej stolicy królestwa Pergamonu. Nocleg.

X DZIEŃ – TROJA – STAMBUŁ
Przejazd do Stambułu. Po drodze zwiedzanie legendarnej Troi z pamiątkami z epoki wczesnego brązu. oraz przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Nocleg.

XI DZIEŃ – STAMBUŁ
Stambuł – Hagia Sophia, Pałac Topkapi (siedziba sułtanów do połowy XIX w.), Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterna Bazylikowa. Nocleg.

XII DZIEŃ – STAMBUŁ – WARSZAWA
Po śniadaniu rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Przelot na trasie Stambuł – Warszawa. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:
1650 PLN + 1050 EUR
CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Stambuł – Warszawa /PLL LOT/
 • 11 noclegów w hotelach 4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 275 EUR/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu – opiekę pilota
 • usługi lokalnego przewodnika
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • rejs statkiem w Stambule
 • zestawy słuchawkowe tour quide
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

Zaliczka: 1000 zł